Blog

Előző alkalommal beszámoltam nektek arról, hogy a Fast English egy kisebb kutatást végzett arról, hogy miért is nem merünk megszólalni angolul, vagyis miért van az, hogy egy magas szinten lévő hallgató vonakodik attól, hogy egyetlen szót is kiejtsen egy megbeszélésen, ha nem feltétlenül muszáj, míg egy alacsonyabb szinten lévő hallgató adott esetben sokkal bátrabb.
I usually discover it only retrospectively, usually in January, how wonderful November is. It’s not because Thanksgiving is in November, not because Black Friday is in November, either...
This Friday is Friday 13th !!! The Evening Standard published an article about the origins to this mysterious superstition...
English is spoken all around the world but it’s not the same English all arond the world…
A legutóbbi, Fast English-en belül végzett kutatásunk azt mutatja, hogy hiába beszél valaki magas szinten angolul, a kommunikációs hajlandóságát jelentősen befolyásolja a kommunikációs szorongása és az önbecsülése.
Every year, on 1st November, All Saints Day is observed around the world. If you haven’t ever found out about the history and traditions behind this holiday today might be the day for you…

Mi mindent tanultam a japánoktól?

Az első szakdolgozatomat jó pár évvel ezelőtt Japánról, a nemzetköziesedés – azaz kokusaika [国際化] (magyar fonetikával: kokuszajka) – folyamatáról írtam. Ennek keretében az ország és az ott lakók számos erényét és egyben a nyitási szándékokat hátráltató, az igazi nyitottságot akadályozó tényezőket is igyekeztem feltárni. Ebből szeretnék néhány gondolatot átadni.

Bővebben

To use or not to use the/an article

A névelő viszonyszó. Nem lehet önálló mondatrész, nem toldalékolható, és többnyire hangsúlytalan. Megelőzi a főnevet vagy a főnévi szerkezetet vagy a főnévi névmást. Alapvetően a határozottság és a határozatlanság, az egyediség és az általánosság, az ismertség és a nem ismertség közötti kontrasztot fejezi ki.

Bővebben

WHAT ABOUT NOUNS?

A főnév olyan alapszófajú szó, amely élőlényt vagy élettelen tárgyat vagy gondolati, elvont dolgot, illetve ezek fogalmát jelöli. Fontos építőeleme a mondatnak. A valóban létező vagy ilyennek gondolt élőlények és tárgyak nevei a konkrét, míg a fogalmak, gondolati jelenségek, cselekvések, tulajdonságok, állapotok megnevezései az elvont kategóriájába tartoznak.

Bővebben
Scroll to Top