Blog

Még csak december 7. van és a legtöbb helyen már kétszer esett a hó – igaz, hogy először még novemberben, amikor nem annyira voltunk ráhangolódva, de tagadhatatlanul az egyik legfehérebb telünk van idén. Itt az idő, hogy elővegyük a szépen, rendezetten polcra tett téli szókincsünket a következő hónapokra.
December 1. – Valószínűleg két jellemző gondolatot ébreszt ez a dátum: az egyik valami olyasmi, hogy “Egy hónapom maradt, hogy megcsináljak mindent, amit elterveztem erre az évre…”, a másik pedig kb. így hangzik: “Te jó ég, mindjárt karácsony! Mit főzzek? Mivel készüljek? mit ajándékozzak?
Igyekszünk játékos tippeket is gyűjteni azoknak, akik fejleszteni akarják a nyelvtudásukat. Miért ne hozhatna kikapcsolódást a nyelvgyakorlás? A weboldalunk blogbejegyzései között találsz társasjátékokat, alkalmazásokat, online játékokat, podcast tippeket, könyvajánlókat és nyelvtanulást segítő filmeket, sorozatokat is.
Az egyik kulcs ahhoz, hogy a használható szókincsed megsokszorozódjon, nem más, mint az, hogy mennyire vagy jártas a végződésekben. Ez a blogbejegyzés azoknak igazán hasznos, akik a megszerzett angol szókincsüket szeretnék exponenciálisan kibővíteni az előtagok és végződések profi használatával. Káprázatos táblázatokat találtunk előtagokról és végződésekről, azok pontos jelentéséről, példákkal megspékelve.
Azért hoztunk létre egyedi hashtag-ünket, hogy egy egyszerűen, két kattintással listázhatóak legyenek a blogbejegyzéseink a közösségi médiában.
Szélcsendes, napos vasárnap délelőtt egy háromnapos hétvégén. Elsőre az Easy jut eszembe a Faith No More-tól, pedig nem egy kifejezetten novemberről szóló dal. A november a naptár 30-napos visszaszámlálása a tél kezdetéig. Ha ma kinézel az ablakon, nem látod, hogy közeledik a tél. De ha kilépsz az ajtón, a napsütés ellenére megérzed az arcodon, hogy ez már messze nem az indián nyár melege.

Mi mindent tanultam a japánoktól?

Az első szakdolgozatomat jó pár évvel ezelőtt Japánról, a nemzetköziesedés – azaz kokusaika [国際化] (magyar fonetikával: kokuszajka) – folyamatáról írtam. Ennek keretében az ország és az ott lakók számos erényét és egyben a nyitási szándékokat hátráltató, az igazi nyitottságot akadályozó tényezőket is igyekeztem feltárni. Ebből szeretnék néhány gondolatot átadni.

Bővebben

To use or not to use the/an article

A névelő viszonyszó. Nem lehet önálló mondatrész, nem toldalékolható, és többnyire hangsúlytalan. Megelőzi a főnevet vagy a főnévi szerkezetet vagy a főnévi névmást. Alapvetően a határozottság és a határozatlanság, az egyediség és az általánosság, az ismertség és a nem ismertség közötti kontrasztot fejezi ki.

Bővebben

WHAT ABOUT NOUNS?

A főnév olyan alapszófajú szó, amely élőlényt vagy élettelen tárgyat vagy gondolati, elvont dolgot, illetve ezek fogalmát jelöli. Fontos építőeleme a mondatnak. A valóban létező vagy ilyennek gondolt élőlények és tárgyak nevei a konkrét, míg a fogalmak, gondolati jelenségek, cselekvések, tulajdonságok, állapotok megnevezései az elvont kategóriájába tartoznak.

Bővebben
Scroll to Top