Blog

Mit éltünk túl az elmúlt 30 évben?
Valószínűleg nagyon ritka, hogy egy 30 éves múlttal rendelkező cég születésnapján együtt ünnepeljenek az egykori alapítók a jelenlegi tulajdonosokkal, és hogy azok az egykori tanárok, akiket már talán a '90-es években másfelé vitt az élet, koccinthassanak azokkal, akik most, a 2020-as években alkotják a tanári gárdát.
A Fast English nemrég ünnepelte 30. születésnapját.
A Fast English egy újabb mérföldkőhöz érkezett: 30 év telt el az alapítás óta.
A Fast English alapítása óta eltelt 30 évről szóló sorozatunkban ezen a héten Bodor Endre tekint vissza a Fast English-sel töltött évekre. Kövessétek "Fast English akkor & most" bejegyzéseinket! Facebook, LinkedIn: #fastenglishakkorésmost
A Fast English közelgő 30. születésnapjának apropójából indított posztsorozatunkban az alapítók, a jelenlegi tulajdonosok, valamint egykori és jelenlegi hallgatóink, tanáraink szólalnak meg egy-egy posztban. Ezen a héten Hamvas-Szolga Anikó tekint vissza a Fast English-sel töltött évekre. Kövessétek "Fast English akkor & most" bejegyzéseinket! #fastenglishakkorésmost

Mi mindent tanultam a japánoktól?

Az első szakdolgozatomat jó pár évvel ezelőtt Japánról, a nemzetköziesedés – azaz kokusaika [国際化] (magyar fonetikával: kokuszajka) – folyamatáról írtam. Ennek keretében az ország és az ott lakók számos erényét és egyben a nyitási szándékokat hátráltató, az igazi nyitottságot akadályozó tényezőket is igyekeztem feltárni. Ebből szeretnék néhány gondolatot átadni.

Bővebben

To use or not to use the/an article

A névelő viszonyszó. Nem lehet önálló mondatrész, nem toldalékolható, és többnyire hangsúlytalan. Megelőzi a főnevet vagy a főnévi szerkezetet vagy a főnévi névmást. Alapvetően a határozottság és a határozatlanság, az egyediség és az általánosság, az ismertség és a nem ismertség közötti kontrasztot fejezi ki.

Bővebben

WHAT ABOUT NOUNS?

A főnév olyan alapszófajú szó, amely élőlényt vagy élettelen tárgyat vagy gondolati, elvont dolgot, illetve ezek fogalmát jelöli. Fontos építőeleme a mondatnak. A valóban létező vagy ilyennek gondolt élőlények és tárgyak nevei a konkrét, míg a fogalmak, gondolati jelenségek, cselekvések, tulajdonságok, állapotok megnevezései az elvont kategóriájába tartoznak.

Bővebben
Scroll to Top