Blog

Talán leginkább azért jelezték a böngészők statisztikái a 2024-es év nyertes szavának kiugró gyakoriságát, mert nagyon sokan – és ez még az angolt anyanyelvi szinten használókra is igaz – nem ismerik a szó pontos jelentését. Az Oxford Dictionaries szerint 2024-ben Az Év Szava: demure.
Senki sem gondolta volna 10 évvel ezelőtt – és senki sem értette volna, hogy miről beszélünk, ha azt hallja -, hogy Az Év Szava 2024-ben egy olyan szó lesz, ami főként annak köszönheti a használata gyakoriságában bekövetkezett közel 1200%-os növekedést január és augusztus között, hogy egy TikToker több videójában is ezt a szót használta.
Hány nyelven tudsz újévi jókívánságokat kifejezni?
1 nap múlva karácsony. Ha esetleg még nem értél az ajándékvásárlás végére, valószínűleg érzed a súlyát ennek a visszaszámlálásnak. Van egy ötletünk azoknak, 👉 akik üres polcokat találtak az üzletekben, 👉 akik már nem kockáztatnák meg, hogy megérkezik-e időben a webshop-os rendelésük, 👉 akiknek még vannak kérdőjeleik az ajándékötlet listájukon.
Még csak december 7. van és a legtöbb helyen már kétszer esett a hó – igaz, hogy először még novemberben, amikor nem annyira voltunk ráhangolódva, de tagadhatatlanul az egyik legfehérebb telünk van idén. Itt az idő, hogy elővegyük a szépen, rendezetten polcra tett téli szókincsünket a következő hónapokra.
December 1. – Valószínűleg két jellemző gondolatot ébreszt ez a dátum: az egyik valami olyasmi, hogy “Egy hónapom maradt, hogy megcsináljak mindent, amit elterveztem erre az évre…”, a másik pedig kb. így hangzik: “Te jó ég, mindjárt karácsony! Mit főzzek? Mivel készüljek? mit ajándékozzak?

Angolul a munkahelyen: a kommunikációs szorongás és önértékelés eredményei

Kommunikációs hajlandóság vs. szorongás avagy miért nem merünk megszólalni angolul? 7.rész Az elmúlt hetekben arról számoltam be nektek, hogy a Fast English-nél, a céges nyelvképzésekben résztvevő hallgatók körében (185 fő) egy kisebb kutatást végeztünk annak felderítésére, hogy miért nem merünk megszólalni angolul. Vizsgáltuk a kommunikációs hajlandóság, a szorongás, az önbecsülés és a nyelvi szint közötti összefüggéseket.

Bővebben

Angolul a munkahelyen: a megbeszélés a legnagyobb mumus?

Kommunikációs hajlandóság vs. szorongás avagy miért nem merünk megszólalni angolul? 6.rész Az elmúlt hetekben arról számoltunk be, hogy a Fast English-nél, a céges nyelvi képzésekben résztvevő hallgatók körében (185 fő) egy kisebb kutatást végeztünk annak felderítésére, hogy miért nem merünk megszólalni angolul. Vizsgáltuk a kommunikációs hajlandóság, a szorongás, az önbecsülés és a nyelvi szint közötti összefüggéseket. Ha érdekel benneteket a téma elméleti háttere, a korábbi bejegyzésekben megtaláljátok (a cikk alján belinkeltük).

Bővebben

Angolul a munkahelyen: felmérésünk eredményei

Kommunikációs hajlandóság vs. szorongás avagy miért nem merünk megszólalni angolul? 5.rész Ahogy az előző hetekben beszámoltam nektek, a Fast English-nél céges nyelvképzésben résztvevő 185 hallgató körében egy kisebb kutatást végeztünk annak felderítésére, hogy miért nem merünk angolul megszólalni.

Bővebben
Scroll to Top