Blog

Ha megnyitsz egy böngészőt és beírod a mai dátumot, négy féle eredményt kapsz: - amelyik megmondja, hogy szeptember 29. az idei év 273. napja, - amelyik a mai horoszkópoddal igyekszik lekötni a figyelmedet, - amelyik felsorolja, hogy mi történt szeptember 29-én az emberiség történelme során, - és van egy nem könnyen felbukkanó találat – mi ezt szeretnénk ma a figyelmedbe ajánlani.
Néha nem könnyű rászánni magunkat a nyelvtanulásra. Sokunknak ismerős az a frusztráció, amikor eltervezzük, majd átütemezzük, majd újra átütemezzük, hogy mikor is látunk munkához. Egy filmben hangzott el az a bölcs mondat, hogy ha valamit “egy szép napon” szeretnénk majd megtenni, azt a dolgot nagy valószínűséggel egész életünkön át halogatni fogjuk. Úgyhogy érdemesebb egy naptárral leülnünk a tervezéshez.
Ismered azt a látogató számlálót, amit weboldalakba építenek, hogy tudd, hogy hányan néztek már be előtted? Az egyik kedvenc „teaszünet” weboldalunk számlálója 13.800.000 fölött jár. Azaz közelít a tizennégy milliárd látogatóhoz.
Az Oxford Dictionaries minden évben kihirdeti az Év Szavát. A győztes szó vagy szókapcsolat általában az adott naptári év legjelentősebb eseményéhez vagy a legjellemzőbb trendhez kapcsolódik.
Az időjárás szóban a ’járás’ arra utal, hogy egymást váltva jön-megy a jó idő és a rossz idő. Az utóbbi hetekben ebből a változatosságból semmit sem tapasztalhattunk. De ez nem hír… Ha figyelmen kívül hagyjuk, amit az ablakon kinézve látunk, és egy falinaptárra nézünk, már egy őszies kép jelzi, hogy a naptári nyárnak vége.
A „rekkenő” szó elcsépeltté vált idén nyáron. De talán már nem is keresünk olyan szót, ami megfelelő jelzője lenne a végtelen hőségnek. Ami minket illet, idén nyáron is igyekeztünk asszisztálni ahhoz, hogy amikor sikerül árnyékba húzódni, akkor kellemesen és hasznosan teljen az idő. Mivel még mindig tart a nyár, összegyűjtöttük egy csokorba azokat a nyári blogbejegyzéseinket, amiknek a következő napokban is hasznát vehetjük.

NYISZ, avagy DST, avagy…

Avagy nyári időszámítás.

Ma reggelre ébredve kölcsönadtunk az időnek 60 percet, amit fél év múlva kapunk vissza, amikor arra ébredünk, hogy ha akarunk, egy órával tovább aludhatunk.

Bővebben

Tavaszünnep

Épp elég rapszodikus az időjárás az utóbbi időben, hogy észrevegyük, hogy beköszöntött a tavasz. Időjárási kockázatok ide vagy oda, bármerre jársz, tavaszi fesztiválokba, tavaszköszöntő eseményekbe botlasz.

Bővebben

Fotó fordító alkalmazások ‘25

Van, aki már jó ideje ismeri és használja.
És van, aki 2025-ben szerez tudomást arról – meglepődve -, hogy ha írott szöveget akarsz fordító programmal vagy alkalmazással lefordítani, akkor nem feltétlenül kell beírnod a fordítandó szövegrészt.

Bővebben

A betűzhetetlenek

Az angol abc 26 betűből áll. Ebből 5 magánhangzó, 19 pedig mássalhangzó. A Wikipedia úgy folytatja az összegzést, hogy a fennmaradó 2 betű, az Y és a W pedig mind magánhangzóként, mind mássalhangzóként funkcionálhat. Csakhogy… (!)

Bővebben

Hozd ki a legtöbbet a videókból, filmekből

Évekkel ezelőtt találtunk egy technológiai újdonságot, ami nagyszerű, nyelvtanulást segítő eszköznek bizonyult azóta.
Valószínűleg még most is sokan vannak, akik számára ismeretlen az LLY – vagy ha hallották is, nem ismerik a benne rejlő potenciált.

Bővebben
Scroll to Top