Blog

A névelő viszonyszó. Nem lehet önálló mondatrész, nem toldalékolható, és többnyire hangsúlytalan. Megelőzi a főnevet vagy a főnévi szerkezetet vagy a főnévi névmást. Alapvetően a határozottság és a határozatlanság, az egyediség és az általánosság, az ismertség és a nem ismertség közötti kontrasztot fejezi ki.
A főnév olyan alapszófajú szó, amely élőlényt vagy élettelen tárgyat vagy gondolati, elvont dolgot, illetve ezek fogalmát jelöli. Fontos építőeleme a mondatnak. A valóban létező vagy ilyennek gondolt élőlények és tárgyak nevei a konkrét, míg a fogalmak, gondolati jelenségek, cselekvések, tulajdonságok, állapotok megnevezései az elvont kategóriájába tartoznak.
A legutóbbi továbbképzésünkre szeptember 28-án került sor. Erre az alkalomra Szalay Ádámot hívtuk meg trénernek. Rendkívül instruktív és egyben roppant szórakoztató délutánt töltöttünk együtt a Mesterek és Módszertanok Házában.
„A boldogságot tanulmányozom. Mindennap arra a kérdésre keresem a választ, hogy miért boldogabbak egyes emberek másoknál. Azt hallottam, hogy a zenészek csak ránéznek a kottára, és hallják a zenét a fejükben. Ugyanez történik velem, amikor a boldogságról szóló adatokra nézek: jól élt életek megnyugtató zenéjét hallom.”
A Fast English tanára, Tóth Teréz a Nemzetközi Kodály Társaság elnökének meghívására vesz részt a Sound Thinking Australia szervezet Summer School programjain Brisbane-ben mint szakújságíró. A Kodály-évforduló kapcsán írt gondolatai a blogbejegyzésben olvasható.

Szeptember 29-én történt

Ha megnyitsz egy böngészőt és beírod a mai dátumot, négy féle eredményt kapsz: – amelyik megmondja, hogy szeptember 29. az idei év 273. napja, – amelyik a mai horoszkópoddal igyekszik lekötni a figyelmedet, – amelyik felsorolja, hogy mi történt szeptember 29-én az emberiség történelme során, – és van egy nem könnyen felbukkanó találat – mi ezt szeretnénk ma a figyelmedbe ajánlani.

Bővebben

Az önmotiváció szikrája

Néha nem könnyű rászánni magunkat a nyelvtanulásra. Sokunknak ismerős az a frusztráció, amikor eltervezzük, majd átütemezzük, majd újra átütemezzük, hogy mikor is látunk munkához. Egy filmben hangzott el az a bölcs mondat, hogy ha valamit “egy szép napon” szeretnénk majd megtenni, azt a dolgot nagy valószínűséggel egész életünkön át halogatni fogjuk. Úgyhogy érdemesebb egy naptárral leülnünk a tervezéshez.

Bővebben

Teaszünet

Ismered azt a látogató számlálót, amit weboldalakba építenek, hogy tudd, hogy hányan néztek már be előtted? Az egyik kedvenc „teaszünet” weboldalunk számlálója 13.800.000 fölött jár. Azaz közelít a tizennégy milliárd látogatóhoz.

Bővebben

Az Év Szava 2024???

Az Oxford Dictionaries minden évben kihirdeti az Év Szavát. A győztes szó vagy szókapcsolat általában az adott naptári év legjelentősebb eseményéhez vagy a legjellemzőbb trendhez kapcsolódik.

Bővebben

Idő(járás)

Az időjárás szóban a ’járás’ arra utal, hogy egymást váltva jön-megy a jó idő és a rossz idő. Az utóbbi hetekben ebből a változatosságból semmit sem tapasztalhattunk. De ez nem hír… Ha figyelmen kívül hagyjuk, amit az ablakon kinézve látunk, és egy falinaptárra nézünk, már egy őszies kép jelzi, hogy a naptári nyárnak vége.

Bővebben

Végtelen nyár

A „rekkenő” szó elcsépeltté vált idén nyáron. De talán már nem is keresünk olyan szót, ami megfelelő jelzője lenne a végtelen hőségnek. Ami minket illet, idén nyáron is igyekeztünk asszisztálni ahhoz, hogy amikor sikerül árnyékba húzódni, akkor kellemesen és hasznosan teljen az idő. Mivel még mindig tart a nyár, összegyűjtöttük egy csokorba azokat a nyári blogbejegyzéseinket, amiknek a következő napokban is hasznát vehetjük.

Bővebben
Scroll to Top