Blog

„Már szinte természetesen tudom kezelni, ha a külföldi kollégákkal kell egyeztetnem angolul.” Zsuzsa, az egyik tanítványom nagyon izgatottan jelentkezett be egyik reggel a szokásos heti angolórára. Az ok az volt, hogy olyan pozitív élményben részesült előző nap a munkahelyi nemzetközi online meetingen, amire semmiképpen sem számított előtte.
Did you know that we (I mean people living on this planet) celebrate 11 different things on 13th September?
We owe more English words to Shakespeare than one would think...
Practice makes a master. Everybody knows that. But not everybody has the super power to find the time to get daily language practice...
Do you know this classic /see image/ that used to be in circulation in an old chain mail? This paragraph contains a bunch of jumbled letters and you are still able to read it at a normal pace...
September is here. Isn’t it the best opportunity to chit-chat about the weather? How hot the summer was… How we were all looking forward to the end of the scorching heat… How great it will be to take a walk on a chilly morning at last… And how much we will miss it in a couple of months…

Mi mindent tanultam a japánoktól?

Az első szakdolgozatomat jó pár évvel ezelőtt Japánról, a nemzetköziesedés – azaz kokusaika [国際化] (magyar fonetikával: kokuszajka) – folyamatáról írtam. Ennek keretében az ország és az ott lakók számos erényét és egyben a nyitási szándékokat hátráltató, az igazi nyitottságot akadályozó tényezőket is igyekeztem feltárni. Ebből szeretnék néhány gondolatot átadni.

Bővebben

To use or not to use the/an article

A névelő viszonyszó. Nem lehet önálló mondatrész, nem toldalékolható, és többnyire hangsúlytalan. Megelőzi a főnevet vagy a főnévi szerkezetet vagy a főnévi névmást. Alapvetően a határozottság és a határozatlanság, az egyediség és az általánosság, az ismertség és a nem ismertség közötti kontrasztot fejezi ki.

Bővebben

WHAT ABOUT NOUNS?

A főnév olyan alapszófajú szó, amely élőlényt vagy élettelen tárgyat vagy gondolati, elvont dolgot, illetve ezek fogalmát jelöli. Fontos építőeleme a mondatnak. A valóban létező vagy ilyennek gondolt élőlények és tárgyak nevei a konkrét, míg a fogalmak, gondolati jelenségek, cselekvések, tulajdonságok, állapotok megnevezései az elvont kategóriájába tartoznak.

Bővebben
Scroll to Top