Blog

Az időjárás szóban a ’járás’ arra utal, hogy egymást váltva jön-megy a jó idő és a rossz idő. Az utóbbi hetekben ebből a változatosságból semmit sem tapasztalhattunk. De ez nem hír… Ha figyelmen kívül hagyjuk, amit az ablakon kinézve látunk, és egy falinaptárra nézünk, már egy őszies kép jelzi, hogy a naptári nyárnak vége.
A „rekkenő” szó elcsépeltté vált idén nyáron. De talán már nem is keresünk olyan szót, ami megfelelő jelzője lenne a végtelen hőségnek. Ami minket illet, idén nyáron is igyekeztünk asszisztálni ahhoz, hogy amikor sikerül árnyékba húzódni, akkor kellemesen és hasznosan teljen az idő. Mivel még mindig tart a nyár, összegyűjtöttük egy csokorba azokat a nyári blogbejegyzéseinket, amiknek a következő napokban is hasznát vehetjük.
Egy négynapos hosszú hétvége nem telhet el valami jó olvasnivaló nélkül. Először könyvet írtam az olvasnivaló helyett, de valószínűleg meglepő statisztikákkal találkoznék, ha belevetném magam a kutatásba, hogy milyen a megoszlás a papíralapú és a digitális olvasott tartalom között.
Egy hete megjelent blogbejegyzésünkben elindítottunk egy kétrészes minisorozatot “Hol? Mi? 2024. augusztus” címmel. A sorozat második része sem hagy kétséget afelől, hogy a naptári nyár hátralévő 20 napja is a programok széles skáláját kínálja azoknak, akik kikapcsolódást, feltöltődést, élményeket vagy színvonalas programokat keresnek.
Augusztus 5-ike van. Egyesek talán úgy érzik, hogy a nyár mindjárt véget ér, de akik programokra, kalandokra, élményekre vadásznak, fesztiválokban és rangos kulturális eseményekben gazdag hónapot találnak 2024. augusztusában.
Igyekszünk olyan blogbejegyzéseket összeállítani, amik aktuális eseményekhez, közeli dátumokhoz kapcsolódnak. Most az épp tomboló nyarat használjuk apropóként.

Angolul a munkahelyen: a kommunikációs szorongás és önértékelés eredményei

Kommunikációs hajlandóság vs. szorongás avagy miért nem merünk megszólalni angolul? 7.rész Az elmúlt hetekben arról számoltam be nektek, hogy a Fast English-nél, a céges nyelvképzésekben résztvevő hallgatók körében (185 fő) egy kisebb kutatást végeztünk annak felderítésére, hogy miért nem merünk megszólalni angolul. Vizsgáltuk a kommunikációs hajlandóság, a szorongás, az önbecsülés és a nyelvi szint közötti összefüggéseket.

Bővebben

Angolul a munkahelyen: a megbeszélés a legnagyobb mumus?

Kommunikációs hajlandóság vs. szorongás avagy miért nem merünk megszólalni angolul? 6.rész Az elmúlt hetekben arról számoltunk be, hogy a Fast English-nél, a céges nyelvi képzésekben résztvevő hallgatók körében (185 fő) egy kisebb kutatást végeztünk annak felderítésére, hogy miért nem merünk megszólalni angolul. Vizsgáltuk a kommunikációs hajlandóság, a szorongás, az önbecsülés és a nyelvi szint közötti összefüggéseket. Ha érdekel benneteket a téma elméleti háttere, a korábbi bejegyzésekben megtaláljátok (a cikk alján belinkeltük).

Bővebben

Angolul a munkahelyen: felmérésünk eredményei

Kommunikációs hajlandóság vs. szorongás avagy miért nem merünk megszólalni angolul? 5.rész Ahogy az előző hetekben beszámoltam nektek, a Fast English-nél céges nyelvképzésben résztvevő 185 hallgató körében egy kisebb kutatást végeztünk annak felderítésére, hogy miért nem merünk angolul megszólalni.

Bővebben
Scroll to Top