Blog

Az egyik kulcs ahhoz, hogy a használható szókincsed megsokszorozódjon, nem más, mint az, hogy mennyire vagy jártas a végződésekben. Ez a blogbejegyzés azoknak igazán hasznos, akik a megszerzett angol szókincsüket szeretnék exponenciálisan kibővíteni az előtagok és végződések profi használatával. Káprázatos táblázatokat találtunk előtagokról és végződésekről, azok pontos jelentéséről, példákkal megspékelve.
Azért hoztunk létre egyedi hashtag-ünket, hogy egy egyszerűen, két kattintással listázhatóak legyenek a blogbejegyzéseink a közösségi médiában.
Szélcsendes, napos vasárnap délelőtt egy háromnapos hétvégén. Elsőre az Easy jut eszembe a Faith No More-tól, pedig nem egy kifejezetten novemberről szóló dal. A november a naptár 30-napos visszaszámlálása a tél kezdetéig. Ha ma kinézel az ablakon, nem látod, hogy közeledik a tél. De ha kilépsz az ajtón, a napsütés ellenére megérzed az arcodon, hogy ez már messze nem az indián nyár melege.
Nagyon messze járnánk az igazságtól, ha azt állítanánk, hogy az üzletek dekorációi Halloween közeledtét sugallják. Bár itt-ott egy-egy rém-maszk még feltűnik a polcokon, a bevásárlóközpontokban már feldíszített karácsonyfákat kerülgethetünk, a töksárga-fekete színkavalkád már lecsengett.
Fegyelem és kemény munka – kétségtelenül kellenek, ha komolyan veszed a nyelvtanulást. De a játékos megközelítésnek is fontos szerepe van. Arról van szó - mentális és fiziológiai szempontból -, hogy ha úgy tekintünk a nyelvtanulásra, mint egyfajta „mentális izmok” használatára és fejlesztésére, akkor rá kell jönnünk, hogy csakúgy, mint a test izmai esetében, a mentális erőkifejtés esetében is szüneteket kell tartani bizonyos időközönként.
Múlt héten ajánlottunk egy angol nyelvtanulást és nyelvgyakorlást segítő podcast sorozatot 409 epizóddal. Ezen a héten már a 410. epizód is elérhető. 16400 percnyi hanganyag, amely segítségével új ismeretekre tehetünk szert vagy megerősíthetjük eddigi tudásunkat olyan területeken, mint az idiómák, beszédkészség, kiejtés, gyakori szókapcsolatok, szleng, társalgás indítás, gyakori hibák és magabiztosság fejlesztés.

Fast English – akkor és most XXI.

A Fast English alapítása óta eltelt 30 évről szóló sorozatunkban ezen a héten Bodor Endre tekint vissza a Fast English-sel töltött évekre. Kövessétek „Fast English akkor & most” bejegyzéseinket! Facebook, LinkedIn: #fastenglishakkorésmost

Bővebben

Fast English – akkor és most XX.

A Fast English közelgő 30. születésnapjának apropójából indított posztsorozatunkban az alapítók, a jelenlegi tulajdonosok, valamint egykori és jelenlegi hallgatóink, tanáraink szólalnak meg egy-egy posztban. Ezen a héten Hamvas-Szolga Anikó tekint vissza a Fast English-sel töltött évekre. Kövessétek „Fast English akkor & most” bejegyzéseinket! #fastenglishakkorésmost

Bővebben

Fast English – akkor és most XIX.

Az alapítók, a jelenlegi tulajdonosok, valamint egykori és jelenlegi tanáraink és hallgatóink szólalnak meg egy-egy posztban a Fast English alapítása óta eltelt 30 évről szóló sorozatunkban. Ezen a héten Hanti Norbert tekint vissza a Fast English-sel töltött évekre.

Bővebben

Fast English – akkor és most XVIII.

A Fast English alapítása óta eltelt 30 évről szóló sorozatunkban ezen a héten Benczúr Judit tekint vissza a Fast English-sel töltött évekre. Kövessétek „Fast English akkor & most” bejegyzéseinket! Facebook, LinkedIn: #fastenglishakkorésmost

Bővebben

Fast English – akkor és most XVII.

A Fast English közelgő 30. születésnapjának apropójából indított posztsorozatunkban az alapítók, a jelenlegi tulajdonosok, valamint egykori és jelenlegi hallgatóink, tanáraink szólalnak meg egy-egy posztban. Ezen a héten Georg János tekint vissza a Fast English-sel töltött évekre. Kövessétek „Fast English akkor & most” bejegyzéseinket! Facebook, LinkedIn: #fastenglishakkorésmost

Bővebben
Scroll to Top