Blog
An instant "DID YOU KNOW" quiz for advanced learners of English: >>> see image <<<
Az első szakdolgozatomat jó pár évvel ezelőtt Japánról, a nemzetköziesedés – azaz kokusaika [国際化] (magyar fonetikával: kokuszajka) – folyamatáról írtam. Ennek keretében az ország és az ott lakók számos erényét és egyben a nyitási szándékokat hátráltató, az igazi nyitottságot akadályozó tényezőket is igyekeztem feltárni. Ebből szeretnék néhány gondolatot átadni.
Nyelviskolánk az évadot egy közös bográcsozással zárta a Római-parton, a Két Rombusz udvarán...
A névelő viszonyszó. Nem lehet önálló mondatrész, nem toldalékolható, és többnyire hangsúlytalan. Megelőzi a főnevet vagy a főnévi szerkezetet vagy a főnévi névmást. Alapvetően a határozottság és a határozatlanság, az egyediség és az általánosság, az ismertség és a nem ismertség közötti kontrasztot fejezi ki.
A főnév olyan alapszófajú szó, amely élőlényt vagy élettelen tárgyat vagy gondolati, elvont dolgot, illetve ezek fogalmát jelöli. Fontos építőeleme a mondatnak. A valóban létező vagy ilyennek gondolt élőlények és tárgyak nevei a konkrét, míg a fogalmak, gondolati jelenségek, cselekvések, tulajdonságok, állapotok megnevezései az elvont kategóriájába tartoznak.
Memoár a karantén margójára
május 19, 2020
Aki csak járatos az online meetingek világában, meg fogja erősíteni, hogy néha furcsa meglepetések érik az embert. Egy személyes történetet szeretnék megosztani veletek egy nem mindennapi online angolóráról…
Üzleti nyelvi képzés ONLINE /III. rész/
május 18, 2020
Folytatjuk tanáraink beszámolóit a III. résszel…
17 proverbs
május 10, 2020
“Proverbs are short sayings that state a truth or offer a piece of advice.” – states the definition.
7 words that are often mispronounced
május 6, 2020
Check the words & the links below to find out if you pronounce these words right…