Blog

Ha ismered azt az izgatottságot, amikor – rátalálva egy számodra érdekes/hasznos podcast-ra, oldalra vagy youtube csatornára – meglátod, hogy többszáz epizód vár rád, akkor olvass tovább.
Ha megnyitsz egy böngészőt és beírod a mai dátumot, négy féle eredményt kapsz: - amelyik megmondja, hogy szeptember 29. az idei év 273. napja, - amelyik a mai horoszkópoddal igyekszik lekötni a figyelmedet, - amelyik felsorolja, hogy mi történt szeptember 29-én az emberiség történelme során, - és van egy nem könnyen felbukkanó találat – mi ezt szeretnénk ma a figyelmedbe ajánlani.
Néha nem könnyű rászánni magunkat a nyelvtanulásra. Sokunknak ismerős az a frusztráció, amikor eltervezzük, majd átütemezzük, majd újra átütemezzük, hogy mikor is látunk munkához. Egy filmben hangzott el az a bölcs mondat, hogy ha valamit “egy szép napon” szeretnénk majd megtenni, azt a dolgot nagy valószínűséggel egész életünkön át halogatni fogjuk. Úgyhogy érdemesebb egy naptárral leülnünk a tervezéshez.
Ismered azt a látogató számlálót, amit weboldalakba építenek, hogy tudd, hogy hányan néztek már be előtted? Az egyik kedvenc „teaszünet” weboldalunk számlálója 13.800.000 fölött jár. Azaz közelít a tizennégy milliárd látogatóhoz.
Az Oxford Dictionaries minden évben kihirdeti az Év Szavát. A győztes szó vagy szókapcsolat általában az adott naptári év legjelentősebb eseményéhez vagy a legjellemzőbb trendhez kapcsolódik.
Az időjárás szóban a ’járás’ arra utal, hogy egymást váltva jön-megy a jó idő és a rossz idő. Az utóbbi hetekben ebből a változatosságból semmit sem tapasztalhattunk. De ez nem hír… Ha figyelmen kívül hagyjuk, amit az ablakon kinézve látunk, és egy falinaptárra nézünk, már egy őszies kép jelzi, hogy a naptári nyárnak vége.

Angolul a munkahelyen: a kommunikációs szorongás és önértékelés eredményei

Kommunikációs hajlandóság vs. szorongás avagy miért nem merünk megszólalni angolul? 7.rész Az elmúlt hetekben arról számoltam be nektek, hogy a Fast English-nél, a céges nyelvképzésekben résztvevő hallgatók körében (185 fő) egy kisebb kutatást végeztünk annak felderítésére, hogy miért nem merünk megszólalni angolul. Vizsgáltuk a kommunikációs hajlandóság, a szorongás, az önbecsülés és a nyelvi szint közötti összefüggéseket.

Bővebben

Angolul a munkahelyen: a megbeszélés a legnagyobb mumus?

Kommunikációs hajlandóság vs. szorongás avagy miért nem merünk megszólalni angolul? 6.rész Az elmúlt hetekben arról számoltunk be, hogy a Fast English-nél, a céges nyelvi képzésekben résztvevő hallgatók körében (185 fő) egy kisebb kutatást végeztünk annak felderítésére, hogy miért nem merünk megszólalni angolul. Vizsgáltuk a kommunikációs hajlandóság, a szorongás, az önbecsülés és a nyelvi szint közötti összefüggéseket. Ha érdekel benneteket a téma elméleti háttere, a korábbi bejegyzésekben megtaláljátok (a cikk alján belinkeltük).

Bővebben

Angolul a munkahelyen: felmérésünk eredményei

Kommunikációs hajlandóság vs. szorongás avagy miért nem merünk megszólalni angolul? 5.rész Ahogy az előző hetekben beszámoltam nektek, a Fast English-nél céges nyelvképzésben résztvevő 185 hallgató körében egy kisebb kutatást végeztünk annak felderítésére, hogy miért nem merünk angolul megszólalni.

Bővebben

Last minute presents

If you still have a few question marks on your Christmas gift list but 4 days before Christmas you have serious doubts because: A: You already did your store tour and found empty shelves where you expected to find what you wanted to buy. B: Webshops can’t guarantee that you will get your ordered products before 24th…

Bővebben
Scroll to Top