Tehetséggondozás – Opening Doors

Hogyan lehet versenyhátrányból versenyelőnyt kovácsolni? Speciális tehetséggondozás új formájában, melyet a GE Foundation Opening Doors (Nyíló világ) segítségével valósítottunk meg. A tehetséggondozó program elősegíti egy nemzetközileg versenyképes, új értelmiségi generáció kialakulását a felzárkózó észak-kelet magyarországi régióban.

A tehetséggondozás új dimenziója: versenyelőny a nemzetközi munka világában GE Foundation Nyíló világ program az amerikai progresszív vállalati ethosz és a magyar igények találkozásából született. A tehetséggondozó program elősegíti egy nemzetközileg versenyképes, új értelmiségi generáció kialakulását a felzárkózó észak-kelet magyarországi régióban.

2013-as parlamenti megnyitó Kövér László házelnök úr részvételével

A Fast English részt vesz a tehetséggondozás új formájában. A program keretén belül olyan üzleti angol nyelvi képzést biztosít

  • a diákoknak, aminek révén komoly versenyelőnyre és tájékozottságra tehetnek szert. A jövőben nagy hasznát vehetik angol tudásuknak mind a munka, mind a tanulás területén.
  • a tanároknak , akik így betekintést nyerhetnek az üzleti angol oktatás világába.

Mit kapnak a diákok?

  • Üzleti angol nyelvben szerzett jártasságot
  • Saját kapcsolati tőke megszerzésének elindítását
  • Üzleti készségek fejlesztését
  • Virtuális világban való helytállás

Mit nyernek a tanárok?

A középiskolai angol tanárok, a program keretén belül, elsajátíthatják azokat az ismereteket, és készségeket, amelyek nélkülözhetetlenek a középiskolai angol oktatásban. A megszerzett tudás birtokában képessé váltak hatékonyan oktatni a munka világában oly fontos angol nyelvet.

Hol indult útjára a program?

A tehetséggondozó program 2002-ben indult, azokon a helyszíneken, ahol a GE Hungary Zrt. által alapított gyárak üzemelnek:

Ózd, Putnok, Kisvárda, Hajdúböszörmény

Eddig több mint 600 diák és 70 tanár vett részt a programban, akik közül a 2013 januárjában kezdődő két éves képzésben 109 diák tanulhatott.

Fontos események a közelmúltból

2012. Parlamenti konferencia

„A versenyképesség megteremtése nem mechanikus folyamat, hanem folyamatos kitartó és áldozatos munka. Ehhez a különböző szektorok közötti partneri összefogásra van szükség, mely egységes koncepciót teremt. Csak az így létrejövő együttműködés teszi lehetővé, hogy a fiatalok tehetséggondozása során bekapcsoljuk őket a nemzetközi tudástranszferbe, egy kapcsolati hálóba, és a munka gyakorlati világába. A cél ugyanis az, hogy a formalitások helyett tartós eredményeket érjünk el, és hosszú távon tudjunk versenyhátrányból versenyelőnyt létrehozni a diákok és tanárok számára.” Navracsics Tibor (Miniszterelnök-helyettes, 2012. Parlamenti konferencia)

„Magyarország egyik legnagyobb nemzetközi befektetője jó vállalati polgárként felismerve az Észak-Kelet Magyarországon rendelkezésre álló versenyképes humán erőforrás szűkösségét, partnereit bevonva kidolgozott egy innovatív oktatási programot, amely egyéni és régiós szinten is képes a hátrányból versenyelőnyt kovácsolni. Sikeresnek és hatékonynak bizonyult programunkat és ötletünket nem kívánjuk megőrizni magunknak. Szívesen átadjuk.” Szabó Eszter (GE, 2012. Parlamenti konferencia)

2013-as Prágai gyárlátogatás

A program keretein belül lehetőség volt arra, hogy a diákok nem csak Magyarország területén, hanem külföldön, Prágában is ellátogassanak egy GE gyárba, így ismerkedve meg egy másik ország munkakultúrájával az angol nyelv segítségével.

Szívesen részt vállalna cégével a GE Foundation Opening Doors tehetséggondozó programban? További információért keresse ügyfélszolgálatunkat még ma!

Legutóbbi bejegyzések

Scroll to Top