Blog

Igyekszünk játékos tippeket is gyűjteni azoknak, akik fejleszteni akarják a nyelvtudásukat. Miért ne hozhatna kikapcsolódást a nyelvgyakorlás? A weboldalunk blogbejegyzései között találsz társasjátékokat, alkalmazásokat, online játékokat, podcast tippeket, könyvajánlókat és nyelvtanulást segítő filmeket, sorozatokat is.
Az egyik kulcs ahhoz, hogy a használható szókincsed megsokszorozódjon, nem más, mint az, hogy mennyire vagy jártas a végződésekben. Ez a blogbejegyzés azoknak igazán hasznos, akik a megszerzett angol szókincsüket szeretnék exponenciálisan kibővíteni az előtagok és végződések profi használatával. Káprázatos táblázatokat találtunk előtagokról és végződésekről, azok pontos jelentéséről, példákkal megspékelve.
Azért hoztunk létre egyedi hashtag-ünket, hogy egy egyszerűen, két kattintással listázhatóak legyenek a blogbejegyzéseink a közösségi médiában.
Szélcsendes, napos vasárnap délelőtt egy háromnapos hétvégén. Elsőre az Easy jut eszembe a Faith No More-tól, pedig nem egy kifejezetten novemberről szóló dal. A november a naptár 30-napos visszaszámlálása a tél kezdetéig. Ha ma kinézel az ablakon, nem látod, hogy közeledik a tél. De ha kilépsz az ajtón, a napsütés ellenére megérzed az arcodon, hogy ez már messze nem az indián nyár melege.
Nagyon messze járnánk az igazságtól, ha azt állítanánk, hogy az üzletek dekorációi Halloween közeledtét sugallják. Bár itt-ott egy-egy rém-maszk még feltűnik a polcokon, a bevásárlóközpontokban már feldíszített karácsonyfákat kerülgethetünk, a töksárga-fekete színkavalkád már lecsengett.
Fegyelem és kemény munka – kétségtelenül kellenek, ha komolyan veszed a nyelvtanulást. De a játékos megközelítésnek is fontos szerepe van. Arról van szó - mentális és fiziológiai szempontból -, hogy ha úgy tekintünk a nyelvtanulásra, mint egyfajta „mentális izmok” használatára és fejlesztésére, akkor rá kell jönnünk, hogy csakúgy, mint a test izmai esetében, a mentális erőkifejtés esetében is szüneteket kell tartani bizonyos időközönként.

Mi mindent tanultam a japánoktól?

Az első szakdolgozatomat jó pár évvel ezelőtt Japánról, a nemzetköziesedés – azaz kokusaika [国際化] (magyar fonetikával: kokuszajka) – folyamatáról írtam. Ennek keretében az ország és az ott lakók számos erényét és egyben a nyitási szándékokat hátráltató, az igazi nyitottságot akadályozó tényezőket is igyekeztem feltárni. Ebből szeretnék néhány gondolatot átadni.

Bővebben

To use or not to use the/an article

A névelő viszonyszó. Nem lehet önálló mondatrész, nem toldalékolható, és többnyire hangsúlytalan. Megelőzi a főnevet vagy a főnévi szerkezetet vagy a főnévi névmást. Alapvetően a határozottság és a határozatlanság, az egyediség és az általánosság, az ismertség és a nem ismertség közötti kontrasztot fejezi ki.

Bővebben

WHAT ABOUT NOUNS?

A főnév olyan alapszófajú szó, amely élőlényt vagy élettelen tárgyat vagy gondolati, elvont dolgot, illetve ezek fogalmát jelöli. Fontos építőeleme a mondatnak. A valóban létező vagy ilyennek gondolt élőlények és tárgyak nevei a konkrét, míg a fogalmak, gondolati jelenségek, cselekvések, tulajdonságok, állapotok megnevezései az elvont kategóriájába tartoznak.

Bővebben
Scroll to Top