Blog

We launched our blog, Fast English weekly tips, and introduced our unique hashtag #fastenglishweeklytips on facebook years ago, to share with you what we find, week by week, as a result of our research to make the time that you devote to language learning colourful, interesting and fun, in addition to being useful, of course...
Ünnepi bevezető – 7 nagyon fontos számmal: 1 évvel ezelőtt a Fast English 3 tulajdonosa és vezetője - akiknek 8 évvel korábban, 22 év cégvezetés után adta át a stafétát az akkori 4 tulajdonos - köszöntőt mondhatott a 2022-ben 30 éves Fast English születésnapi piknikjén...
We are two weeks from June. It’s time to pick your summer books. For language learners who want to find some great books for the summer we have an invaluable link...
Is it Mothers’ Day today? Or Mother’s Day? Or Mothers Day maybe? In Hungarian, there is no dilemma around the spelling of Anyák napja. In English, however, hyphenation raises a question. We have found out about it and put a link in our blog post, in case you have any doubt about that hyphen...
We are less than 2 days from May. The high season for city tours starts around late spring and lasts until early autumn. We would like to help you get ready, in an unusual way.
On an easy Sunday afternoon like this, we recommend that you sit back and, for some light reading practice, join us in figuring out what on earth the term international pixel-stained technopeasant means and why it is mentioned on the same page as the London Marathon and Shakespeare.

Közeleg!

Nagyon messze járnánk az igazságtól, ha azt állítanánk, hogy az üzletek dekorációi Halloween közeledtét sugallják. Bár itt-ott egy-egy rém-maszk még feltűnik a polcokon, a bevásárlóközpontokban már feldíszített karácsonyfákat kerülgethetünk, a töksárga-fekete színkavalkád már lecsengett.

Bővebben

Tanulj játszva!

Fegyelem és kemény munka – kétségtelenül kellenek, ha komolyan veszed a nyelvtanulást. De a játékos megközelítésnek is fontos szerepe van. Arról van szó – mentális és fiziológiai szempontból -, hogy ha úgy tekintünk a nyelvtanulásra, mint egyfajta „mentális izmok” használatára és fejlesztésére, akkor rá kell jönnünk, hogy csakúgy, mint a test izmai esetében, a mentális erőkifejtés esetében is szüneteket kell tartani bizonyos időközönként.

Bővebben

16360 perc – második rész

Múlt héten ajánlottunk egy angol nyelvtanulást és nyelvgyakorlást segítő podcast sorozatot 409 epizóddal. Ezen a héten már a 410. epizód is elérhető. 16400 percnyi hanganyag, amely segítségével új ismeretekre tehetünk szert vagy megerősíthetjük eddigi tudásunkat olyan területeken, mint az idiómák, beszédkészség, kiejtés, gyakori szókapcsolatok, szleng, társalgás indítás, gyakori hibák és magabiztosság fejlesztés.

Bővebben

16360 perc – első rész

Ha ismered azt az izgatottságot, amikor – rátalálva egy számodra érdekes/hasznos podcast-ra, oldalra vagy youtube csatornára – meglátod, hogy többszáz epizód vár rád, akkor olvass tovább.

Bővebben

Szeptember 29-én történt

Ha megnyitsz egy böngészőt és beírod a mai dátumot, négy féle eredményt kapsz: – amelyik megmondja, hogy szeptember 29. az idei év 273. napja, – amelyik a mai horoszkópoddal igyekszik lekötni a figyelmedet, – amelyik felsorolja, hogy mi történt szeptember 29-én az emberiség történelme során, – és van egy nem könnyen felbukkanó találat – mi ezt szeretnénk ma a figyelmedbe ajánlani.

Bővebben

Az önmotiváció szikrája

Néha nem könnyű rászánni magunkat a nyelvtanulásra. Sokunknak ismerős az a frusztráció, amikor eltervezzük, majd átütemezzük, majd újra átütemezzük, hogy mikor is látunk munkához. Egy filmben hangzott el az a bölcs mondat, hogy ha valamit “egy szép napon” szeretnénk majd megtenni, azt a dolgot nagy valószínűséggel egész életünkön át halogatni fogjuk. Úgyhogy érdemesebb egy naptárral leülnünk a tervezéshez.

Bővebben
Scroll to Top