Sokfelől meg lehet közelíteni ezt a kérdéskört, de talán a legfontosabb dolog az ”együtt” ”működés”. Egy együttműködő csoportban mindenki tisztában van a saját szerepével, feladatával, felelősségével. A célok közös konszenzus eredményei, hatékony a kommunikáció és kölcsönös a bizalom. Csak egy olyan csoportban alakulhat ki szinergia, ahol egy meg egy mindig több mint kettő; ahol a kitűzött cél elérése mellett – pozitív „mellékhatásként” – csodálatos és nem várt új dolgok is születnek.
Hogyan ösztönözhetjük hallgatóink felelősségvállalását? Mivel segíthetjük elő az együttműködést a csoportban? Ehhez kaptunk módszertani ötleteket, technikákat az idei NYESZE konferencián.
„Együttműködés és felelősségvállalás a nyelvoktatásban” volt a rendezvény mottója, ez a téma adta a plenáris előadások, valamint mind a 32 workshop és kiselőadás apropóját, amelyek párhuzamosan, hét szekcióban zajlottak, és amelyeken iskolánkat idén is szép számban képviseltük.
Sok területen kaptunk megerősítést, és sok új információval, ötlettel gazdagabban tértünk haza. Számomra a legmeghatározóbb élményt a nyitó és záró plenáris előadás nyújtotta Csősz Ildikó és Szy Katalin tolmácsolásában, nem kis részben az előadók lebilincselő stílusa, lelkesedése és hitelessége miatt. Mindemellett természetesen nagy-nagy köszönet a többi előadónak is, akik megosztották velünk gondolataikat, tapasztalataikat, és köszönet a remek szervezésért is! Már várjuk a 2018-as konferenciát! 🙂
Hamvas-Szolga Anikó